بیوگرافی مدیر و بنیانگذار بستنی میهن

بیوگرافی مدیر و بنیانگذار بستنی میهن

بیوگرافی مدیر و بنیانگذار بستنی میهن

ایوب پایداری نامی بلند و ماندگار در صنعت غذایی لبنی و بستنی است که برند افتخار آمیز میهن را در ایران پایه گذاری کرده است. او پس از لینکه در دهه 40 شمسی از روستای کندر به تهران مهاجرت کرد، مدتی را به عنوان کارگر ساده ساختمانی فعالیت نمود و با اندوخته اندکی که به دست آورد گاری کوچکی خرید و کار فروش بستنی را آغاز کرد. او با شم بازاریابی قوی که در همان دوران نوجوانی داشته بود دریافته بود که بچه های مدارس می توانند یکی از مشتریان مهم بازار هدف او باشند. از این رو بساط کار خود را جلوی درب مدارس بالای شهر گذاشته بود ، اما او مردی خستگی ناپذیر بود پس از تعطیل شدن مدارس در این فکر بود که در کدام نقطه شهر مردم دور هم جمع می شوند. پس از کمی پرس و جو با میدان آزادی تهران آشنا شد که در آن سال های دهه 50 مردم شب ها در آنجا جمع می شدند و در فضای سبز آن محیط به صورت خانوادگی تفریح میکردند. ایوب جوان نیز پس از تعطیل شدن مدارس ، بساط بستنی فروشی را به میدان آزادی می برد و تا پاسی از شب در آنجا کار میکرد.
امروز ایوب پایداری در حالی که خود را فقط یک بستنی فروش میداند مدیرعامل بزرگترین شرکت صنایع غذایی لبنی و بستنی میهن است که 5 هزار و 700 شغل در اسلامشهر ایجاد کرده است. برند میهن یکی از محبوب ترین و معروف ترین برندهای بستنی در خاورمیانه است و محصولات متعدد آن هر روزه به بسیاری از کشورهای دنیا از جمله عراق، کویت ، امارات متحده عربی و جمهوری آذربایجان صادر می شود.
شاید کمی تعجب برانگیز باشد اینکه بدانیم او ماهانه بالغ بر یک میلیارد و 400 میلیون تومان بابت حق بیمه کارکنان خود می پردازد و سهم بزرگی در کارآفرینی ایران عزیز دارد.
از آغازین روزهای میهن، مأموریت ایوب ، شادی بخشیدن به عموم مردم با ارائه محصولات نوآورانه و با کیفیتی بالاتر از محصولات مشابه دیگر بود. با این مأموریت بود که او توانست به موفق ترین برند تولید بستنی و لبنیات ایران تبدیل شود و نام و آوازه آن از مرزهای این سرزمین بگذرد.

مرجع مقاله:

پیوندها