31 پرونده تخریب و تصرف در اراضی ملی سمنان؛ 14 حکم قضایی خلع ید صادر شد

سمنان- فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان از تشدید برخورد با متخلفان در عرصه‌های منابع طبیعی خبر داد و گفت: در سه ماهه نخست امسال، 31 فقره پرونده تخریب و تصرف اراضی ملی به گستردگی 195 هزار و 680 متر مربع در شهرستان‌های مختلف استان تشکیل و متخلفان به مراجع قضایی معرفی شدند.

سرهنگ علیرضا ابوطالبی با بیان اینکه در این راستا 14 حکم قضایی خلع ید صادر شده است، اظهار کرد: 501 هزار و 63 متر مربع از اراضی ملی به بیت المال بازگردانده شده است.

وی با اشاره به اینکه هرگونه تغییر کاربری، تخریب، تصرف و ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی ملی ممنوع است، افزود: قطع، آتش زدن و ریشه‌کن کردن درختان جنگلی و گونه‌های گیاهی مرتعی نیز غیرقانونی و تخلف محسوب می‌شود.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان از جمله اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از تخریب و تصرف اراضی ملی را برگزاری دوره‌های آموزشی و ترویجی با هدف جلب مشارکت‌های مردمی، تشدید گشت‌ها و افزایش حضور فیزیکی عوامل یگان حفاظت در عرصه‌های منابع طبیعی عنوان کرد.

سرهنگ ابوطالبی از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف در عرصه‌های منابع طبیعی، از طریق سامانه‌های 1504 و 139 یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع‌رسانی کنند.

وی خاطرنشان کرد: همکاران یگان حفاظت منابع طبیعی به محض دریافت گزارش، در اولین فرصت به محل اعزام خواهند شد.

به روز ترین اخبار در مجله خبری تدبیرگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *