حسن تفتیان: المپیک بدون مربی؟ مگر می‌شود؟!

ستاره سرعت ایران خواستار حضور مربی‌اش در المپیک شد.

حسن تفتیان سریع‌ترین مرد ایران که جواز حضور در سومین المپیک خود را کسب کرده، معتقد است که حضور مربی‌اش در کنار او در المپیک 2024 پاریس، مهم‌ترین دغدغه‌اش است.

او در گفتگو با ایسنا با اشاره به اینکه در یک سال گذشته تمام تلاشش را برای آماده‌سازی خود برای این رویداد بزرگ انجام داده، گفت: “با وجود اینکه فدراسیون با سرپرست اداره می‌شد و این تغییر مدیریت هر چند ماه یک بار باعث می‌شد نتوانیم اردویی مستمر و با برنامه داشته باشیم، اما تمام تلاشم را می‌کنم که نماینده خوبی برای کشورم باشم.”

تفتیان که در حال حاضر 90 درصد آماده است، ابراز امیدواری کرد که در زمان باقی‌مانده تا المپیک به 100 درصد آمادگی برسد. او همچنین از برنامه‌ریزی برای رسیدن به مرحله نیمه‌نهایی و در نهایت فینال المپیک خبر داد.

انتخاب احسان حدادی به عنوان رئیس فدراسیون دوومیدانی را فرصتی برای ارتقای این رشته در ایران می‌داند و می‌گوید: “امیدوارم با مدیریتش و کمک همه دوستان، دوومیدانی ایران به جایگاه واقعی این رشته از نظر نوع علاقه و چرخش مالی برسد.”

او با تاکید بر اینکه دوومیدانی در ایران نیازمند زیرساخت‌های بهتری است، خاطرنشان کرد: “دوومیدانی در کشور ما با دنیا خیلی فاصله دارد و این امر زمانبر و هزینه‌بر است. امیدوارم این اتفاق‌ها به واسطه مدیریت آقای حدادی زمان کمتری ببرد و با شناختی که دارد دوومیدانی کشور را روز به روز در بخش‌های مختلف توسعه بدهد.”

حضور مربی در کنار تفتیان در المپیک، موضوعی است که او به شدت پیگیر آن است. تفتیان در این باره گفت: “در این مورد با آقای حدادی تلفنی صحبت کرده‌ام و قول داده تمام کارهای لازم را انجام دهد. با توجه به اینکه اسم مربی من در دوران قبلی در لانگ لیست بازی‌ها قرار نگرفته است، امیدوارم در این مدت با پیگیری‌هایی که انجام می‌شود، در المپیک کنارم باشد تا از نظر عملکرد فنی و ذهنی کمکم کند.”

بدون شک حضور یک مربی باتجربه در کنار تفتیان می‌تواند نقش مهمی در موفقیت او در المپیک ایفا کند. باید منتظر ماند و دید که آیا مسئولان فدراسیون دوومیدانی به خواسته این دونده ملی‌پوش پاسخ خواهند داد یا خیر.

به روز ترین اخبار در مجله خبری تدبیرگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *