کنکور سراسری 1403: رقابت نفس‌گیر در گروه‌های ریاضی و انسانی

عبدالرسول پورعباس، سرپرست سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش، از آخرین وضعیت برگزاری کنکور سراسری 1403 و ظرفیت پذیرش دانشجو در گروه‌های مختلف خبر داد.

بر اساس اعلام پورعباس، در گروه علوم ریاضی و فنی حدود 125 هزار داوطلب با ظرفیت بیش از 200 هزار نفر شرکت کرده‌اند. این موضوع نشان‌دهنده وجود صندلی خالی برای تمامی داوطلبان این گروه در صورت انتخاب رشته است، اما رقابت برای کسب صندلی‌های برتر همچنان داغ خواهد بود.

در گروه علوم انسانی، تعداد داوطلبان (حدود 270 هزار نفر) با ظرفیت پذیرش تقریباً برابر است. با این حال، رشته‌هایی مانند حقوق و روانشناسی در این گروه از تقاضای بیشتری برخوردارند و داوطلبان این رشته‌ها باید برای قبولی در دانشگاه‌های برتر تلاش بیشتری کنند.

پورعباس در خصوص مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز گفت: “این مصوبه دو سال است که اجرا می‌شود و با وجود مخالفت مجلس شورای اسلامی و عدم تأیید آن توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام، همچنان پابرجا است و کنکور سراسری 1403 نیز بر اساس آن برگزار می‌شود.”

وی در پایان از دستگیری 114 نفر در زمینه تقلب و فروش تجهیزات تقلب در کنکور خبر داد و گفت: “خوشبختانه شب گذشته مشکلی در برگزاری کنکور سراسری 1403 رخ نداد و با همکاری وزارت نیرو، قطعی برق در حوزه‌های امتحانی وجود نداشت.”

به روز ترین اخبار در مجله خبری تدبیرگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *